Tovább olvasom

Munk Veronika

Kéjutca – Magyar szex euróért

starsBetöltés...

 

Megjelenés dátuma: 2017-06-01
Terjedelem: 220 oldal

 

Súly: 276 gramm
Kötés: FÜLES, KARTONÁLT
ISBN: 9789634330578
3 499 Ft
Nincs készleten

Állandó 20% kiadói kedvezmény

Nem rendelhető

Munk Veronika, az Index újságírója olyan ajtókat nyitott ki, amelyek mindeddig a külvilág előtt zárva voltak. Szexmunkásokkal, futtatókkal, bordélytulajdonosokkal folytatott számos beszélgetés és több éves kutatómunka eredménye, hogy a Németországban dolgozó magyar prostituáltak rejtett világa feltárult.

Böbe, a madám nem hagyhatja el Németországot, mert a magyar törvények értelmében azonnal letartóztatnák. Berta, az örömlány, bár álmodozik arról, hogy egyszer végleg leszámol a vörös lámpás negyeddel, a pénz mindig visszahúzza. Berta Böbének dolgozik, és Ivánnak, a stricinek, aki a szálakat Magyarországról mozgatja. Az észak-német kikötőváros, Bremerhaven egy egész magyar kolóniának biztosít munkalehetőséget, amely a liberális törvénykezés előnyeit kihasználva szabadon űzheti itt az ipart.

Szereplőink bizalmát elnyerve Munk Veronika felteszi azokat a kérdéseket, amelyekre mindig is szerettük volna tudni a választ. Mi fér bele egy húszperces menetbe? Kiből lesz strici? Van a lányoknak orgazmusa? Tabu az óvszer nélküli szex? A személyes hangvételű, ám egy szociológiai tanulmány alaposságával megírt könyv egy saját szabályokkal bíró, zárt és veszélyes világba nyújt betekintést, ahol a pénz és a szex a kiszolgáltatottsággal és egy jobb élet reményével keveredik.

Idézet, kritika, recenzió helye. Kis türelmet kérünk.

(a szerk)

Munk Veronika

Munk Veronika újságíró, 1979-ben született Budapesten. 2002-ben kezdett el az Index.hu-nál dolgozni, a politika rovat munkatársa. Főként társadalmi témájú riportok szerzője, több újságíródíj (Lila szalag-díj, Szegő Tamás-díj, Antistigma-díj) első helyezettje, és a Robert Bosch alapítvány Reporters in the Field programjának ösztöndíjasa. Kulturális antropológia, média és szociológia szakokat végzett az ELTE-n, 2014-ben szintén az ELTE-n doktori fokozatot is szerzett. Óraadó egyetemi oktatóként újságírást tanít és imád kosárlabdázni. A fényképet Bődey János készítette.

Tovább a szerző oldalára

A szerkesztő ajánlja